07-09-2025: Banholt
Zondag, prima weertje, paar afmeldingen en dus met drie aan de start: Silvio, Frans en Henk.
Doel is Banholt, dit weekend overspoeld met MTB'ers en gravelers, jong en oud en professioneel. De link met TCE: Martin doet vandaag met z'n kleinzoon mee met de Kids-MTB estafette, de kid fietst in een koppeltje met de pap of de opa, in dit geval met opa Martin. We wensen ze alle succes maar vooral plezier.
Meteen bij de start al een verrassing, om de hoek verschijn een jongere snuiter met ons rode TCE shirtje ... je probeert snel te schakelen, Ger? Piet? ... niet dus, wel een jonge dame in het kielzog van de onbekende fietser. Wellicht zoon van een van onze leden?
Ik waag me er niet aan om onze route uit de doeken te doen, in het kort hebben we een achtje gedraaid langsaf Cadier en Keer, Honthem, Eckelrade en Banholt. Dat ging best wel soepel, maar de landelijke weg van Eckelder naar 'Bie der Matthieu' heeft een veraderlijk en steil staartje. Het ding heet de Oerenberg, met stukken van tegen de 14%. Onderweg nog een opvallende weggebruiker, een 'fiets' waarop je alleen staand kunt fietsen, dus in standje drie voor de spinning kenners onder ons. Ideaal natuurlijk om de beenspieren te trainen, en zonder zadelpijn, die zeem kan er uit.
In Banholt was het gezellig druk op het terrasje bij de kerk, een paar gravelers aan de vlaai, en nog een tafeltje vrij voor ons. Silvio probeert nog eens uit te leggen waarom sloeproeien zo leuk is, en we ontdekken dat de aanschaf van een thuisbatterij niet rendabel is.
De thuisweg als normaal, en kort na twaalven weer thuis, na 66 km en toch nog bijna 500 hm. Frans en Silvio, bedankt voor het kopwerk. En tot volgende week.
De route: https://connect.garmin.com/modern/activity/20309403904
