02-08-2026: Kleine Flap met 9

Een record opkomst, tien: Frans, Silvio, Petra, Wil, Henk, Martin, Ger, Andy en als laatste steekt Piet z'n neus om de hoek. Dachten we, want ook Piet J duikt op, hij fietst een stukje mee, zodra het omhoog gaat pakt ie zijn eigen route. Vandaag dus twee gasten van de B-groep, Piet J en Andy, die zijn natuurlijk wel benieuwd wat die fietsers van de zondagmorgen uitspoken. Wat wij zien is dat Andy meer dan mooi kan meekomen in onze groep.
Waarheen vandaag, de Kleine Flap. Tot Banholt niks bijzonders, de slingerende Sibbegrub op om op hoogte te komen. In Banholt mooi omlaag en beetje op naar Bergenhuizen, de steile afdaling naar Noorbeek, en dan rechts op naar Vroelen. Hier is het altijd opletten, op welke splitsing is het rechts? Henk roept en mooi verder tot we in de gravel belanden, verkeerd gegokt. Door via Ulvend, stukje Planck, en links erg mooi afdalend naar Teuven. Links in het veld zien we een soort dikke 'schoorsteen', wat is dit? Na wat zoekwerk .. is een ventilatieschacht van een spoortunnel van ruim twee km onder ons van de Tunnel van Veurs. De taaie Kleine Flap op en neerzakken op het terras van de Smockelaer. Wil vertelt over Ettelbruck-Amstenrade, wat er allemaal wel niet geregeld moet worden.
Terug over het te mooie asfalt van de Koning van Spanje, en het ouwerwetse wegdek van de Ingber. Mooi op tijd weer thuis na zo'n 68 km en 680 hm.