21-04-2018: Hoesselt, met een vleugje Katusha-Alpecin

Allereerst de leden bijpraten, die vandaag hun fiets een rustdag gunden. Door de mindere voorspellingen de komende week nu geen Peer, maar de bloesemrit Hoesselt. Volop zon, maar niet wat bloesem betreft. Waarschijnlijk een weekje te vroeg, maar desondanks een prachtige rit. Hub met in zijn kielzog, Ruud, Chris, Sjraar en Wim. Fijn om vooral weer Chris te zien, na zijn langdurige afwezigheid. Welkom weer in onze groep en hopelijk kunnen wij je een stuk afleiding en voldoening bieden. Sjraar, die na een verhuizing en een aantal solo-kilometers, ook weer de draad oppakte en prima kon volgen. De groep van Jan en Ben hadden drie volgers en gingen dus als quintet richting Partij. Sinds lange tijd ook eens een rit met Zuid-Limburgse hoogtemeters. Vooral Jan genoot al zonder een trap gedaan te hebben, want hij wilde zeker zijn geboortestreek aandoen. Hub koos voor een korte aanloop naar het fruitgebied en dat lukte, maar daarna dwongen ons verschillende wegwerkzaamheden om de TomTom te herijken en meer op gevoel te fietsen. Wij deden dat niet alleen, want na heel wat keren “tegen” roepen, naderden ineens een tiental fietsers in hetzelfde tenue ons vijftal. Het bleek de Katusha-Alpecin ploeg te zijn, die ook deze omgeving had uitgezocht om nog even de beentjes los te trappen voor de LBL-klassieker. Waar wij achter elkaar gingen, bleven zij gedisciplineerd naast elkaar rijden. Een tempo, dat zo laag leek te liggen, dat je het idee had om met beide handjes op het stuur makkelijk te kunnen volgen. Maar het was misschien meer “wishful thinking”. En zeker als je op een wat langer klimmetje toch even moet lossen. Dan zijn de superbenen van woensdag even verdwenen. Ongemerkt gaan de wegen in dit gebied met regelmaat omhoog, zodat het onderdeel “hoogtemeters’ van je Garmin ook geactiveerd wordt. Vooral rond de prachtig gelegen landcommanderij Alden Biesen. Ongemerkt trap je toch 414 hm. bij elkaar. Opvallend vandaag dat we twee keer het spoor over moesten en beide keren moesten wachten. Wat moest er deze zaterdag toch allemaal vervoerd worden ? De pauze in Hoesselt werd op het achterterras doorgebracht en werd behalve met koffie en fris ingevuld met de aanpak van de lange tocht voor onze B-groep. Binnenkort zal ieder daarover geïnformeerd worden en een voorstel krijgen. Terug reden we via enkele plaatsen met de naam Bilzen erin, Zutendaal en de Mechelse heide. Bij de Dikke Stein was de groep van Jan en Ben reeds gearriveerd en onder het genot van een ????? werd er hartelijk gezwaaid toen wij passeerden. Het einde van onze rit leverde geen ????? op, ofschoon dat best had gemogen na 89 km, 414 hm en 24 gem.   

Maak een Gratis Website met JouwWeb